Istnieją tylko dwa sposoby mówienia rzeczy: dobre bądź złe. Do każdego należy wybór trybu w którym będzie mówił i komunikował się z otoczeniem. Więc myśleć o swoje słowa, aby nikt nie został przez nie skrzywdzony.

My, ludzie, jako istoty stadne mamy potrzebę nawiązywania relacji, a w kontekście społecznym relacje te są możliwe dzięki komunikacji. Relacje z innymi wiążą się z wymianą opinii przez nadawcę i odbiorcę. Tak więc komunikowanie się jest zatem wyrażaniem lub manifestowania naszych myśli, pragnień i naszych interpretacji rzeczywistości innym ludziom.

Jeśli musisz utrzymywać dialog, ale jesteś znudzony lub zirytowany, z pewnością twój ton nie będzie najbardziej przyjazny. Więc zanim zepsujesz rozmowę spróbuj się skupić na tym, żeby mimo wszystko utrzymać dobry ton rozmowy. Innym rozwiązaniem jest poszukanie odpowiedniego czasu na rozmowę. Pamiętaj że milczenie o tym, co ci przeszkadza, nie jest konstruktywne.

Osobiście, gdy muszę porozmawiać o czymś poważnym z nową osobą, jako pierwszy krok, szukam neutralnego miejsca. Że zatem być kawiarnia bądź restauracja.


Na blogu: https://wle.pisz.pl/transakcje-bezgotowkowe-blik


Chodzi o to, że dyskusja wymaga od obu osób zaangażowania się w temat rozmowy z szacunkiem. Twarzą w twarz. W jak najwyższym stopniu. Jeśli nie możesz pojawić się osobiście z powodu odległości, może zatem być rozmowa na Skype, WhatsApp lub innym komunikatorze. Pamiętaj jednak, że nawet podczas zdalnej rozmowy wygląd jest bardzo ważny.

Aby zbudować przyjazną dyskusję, pamiętaj również o zbiegach okoliczności. Dobrze jest się nie zgadzać, nie można jednak niczego narzucać, trzeba osiągnąć konsensus za pomocą dyskusji i negocjacji.